Dnes je štvrtok, 24.jún 2021, meniny má: Ján
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Odlišný meter platí celý život

december 18, 2020 - 08:45
Častokrát si neuvedomujeme naše správanie. Preto sa stáva, že sa riadime impulzívne a vyvrcholí to práve odlišným metrom.
Foto: 
pexels.com

Naše postoje sa prispôsobujú emóciám, ktoré v nás daný človek vyvoláva. Celkom bežná záležitosť, ak však neberieme do úvahy fakt, že si z neho časom spravíme boxovacie vrece. Pri podobných situáciách vždy vravím, predstav si ju opačne.

Tiež by sa ti nepáčilo keby si na tebe niekto niečo dokazoval, alebo si skrátka len potreboval kopnúť a zhodou okolností si vždy po ruke ty. Vieš o čom hovorím, pokiaľ si to zažil. Odlišný meter sa nedeje len v domácnostiach, i keď je tento terminus technicus známy predovšetkým v spojitosti s výchovou a rodičmi.

Deje sa všade, medzi priateľmi, v práci – po najnovšom nie iba medzi šéfom a zamestnancom, ale aj v rámci kolektívu, v škole a tak ďalej. Keď sme sa ako deti sťažovali naším maminám, že nám to hrozivé dievča na ihrisku robilo zle, utišovala nás okrem iného aj frázou „akonáhle vyrastieš, nebude ťa to trápiť“.

347.jpg

Foto: 
pexels.com

Toto bola presne jedna z tých rozprávok pre deti, a teda odlišný meter, v určitých fázach vyhrotený až do štádia šikany, očividne vysedáva na čaji o piatej spolu so zúbkovou vílou a jej nadprirodzenými kolegyňami, ktoré nás sprevádzali detstvom. Aj dospelé osoby dokážu byť zlomyseľné. Prekročením prahu puberty sa nič nekončí.  

Prestaň si vyberať ľudí, ktorých bezdôvodne trestáš, lebo ťa niečo emočne rozhodí. Žiaden z nich za to nenesie zodpovednosť. Nezabúdaj, že nie si špeciálne stvorená z vílieho prachu. Všetci sme z mäsa a kostí. 

- - Inzercia - -