Dnes je štvrtok, 24.jún 2021, meniny má: Ján
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Prekonali ste COVID? Doklad od lekára nepotrebujete

február 10, 2021 - 23:44
V rámci platných opatrení je treba sa v niektorých situáciach preukázať negatívnym výsledkom testu alebo dokladom o prekonaní Covidu-19, ktorý nie je starší ako tri mesiace. Doklad o prekonaní Covidu nepotrebujete žiadať od lekára, ako tento doklad sa počíta aj SMS alebo email, v ktorom je potvrdenie o pozitívnom výsledku vášho testu nie dávnejšie ako tri mesiace. Musí však obsahovať jasný identifikačný prvok testovanej osoby, ktorý dokáže kontrolný orgán overiť.
Foto: 
Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky
V súčasnosti zároveň platí, že aj bez vykonaného negatívneho testu môžete ísť napríklad do lekárne. V nevyhnutnom rozsahu je výnimka pri zabezpečovaní liekov a zdravotníckych pomôcok. Rovnako tak je umožnená cesta do zdravotníckeho zariadenia na účel neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej starostlivosti.

Výnimka platí aj pre cestu na vykonanie testu na ochorenie COVID-19. Dostupnosť zdravotnej starostlivosti nie je podmienená vykonaním testu na ochorenie COVID-19. Každý by si však mal uvedomiť svoju individuálnu zodpovednosť vo veci dodržiavania protiepidemických opatrení.

Odporúčame, aby ľudia s pozitívnym testom, v domácom liečení, boli v kontakte so svojím všeobecným lekárom. Aj mierne zhoršenie zdravotného stavu je nutné konzultovať s lekárom, aby dokázal dostatočne včas nasadiť potrebný liečebný postup. Čím možno predísť komplikáciám a následnej nutnosti hospitalizácie.

- - Inzercia - -