Dnes je pondelok, 21.jún 2021, meniny má: Alojz
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Priebeh svadby v období koronavírusu

máj 04, 2020 - 16:00
Termín aprílovej svadby bol starostlivo vybratý skoro rok dopredu aby korešpondoval s oslavou výročia rodičov. Hosťa Covid-19 si nevesta so ženíchom nepozvali, ale prišiel nečakane. Porozprávali nám s čím všetkým sa museli popasovať a v čom bola svadba odlišná od ich prvotných predstáv.
Foto: 

Máj je za bežných okolností mesiacom kedy sú naplno zaneprázdnení svadobní fotografi, priestory sú beznádejne obsadené a svadby sú v plnom prúde. Mirka s Petrom sa na tú svoju veľmi tešili.

"Sme párik, ktorý je spolu 7 a pol roka - to už končí svadbou alebo rozchodom. Naša svadba bola plánovaná na  25.04.2020, s pôvodným počtom 50 -60 ľudí. Jediná prekážka sa nám zdala, že môj Peťo sa musí naučiť tancovať, neodradili nás ani stratené oznámenia v januári, ktoré sa po dvoch týždňoch objavili" opisuje pôvodné organizačné plány Mirka z Bratislavy.

 


"Nie som typ čo necháva veci na poslednú chvílu, ale posledná chvíla sa stala rozhodcom našich životov. Vírus zrušil najprv moju rozlúčku so slobodou a zatvoril podniky. To bol marec, obaja sme zostali na Home office v domnení, že veci doriešime možno jednoduchšie, no opak bol pravdou. Dva týždne pred termínom nam zavolali, že "neviem či viete, ale máte mať u nás svadbu ale ju mať nebudete". Keďže sme mali kamarátov kuchárov, ktorí zostali nedobrovoľne bez práce, tak sme túto informáciu už viac menej očakávali." vysvetľuje Mirka. Jeden z týchto kamarátov, zhodov okolností ženíchov svedok sa stal profesionálnym zostavovateľom svadobného menu. Čakala ich hostina v izbe, košeľa prišla z Čiech, krížik z Poľska na poslednu chviľu a zo svadobných oznámení platili len mená, adresa a čas.

Štyri dni pred svadbou neveste so ženíchom oznámili, že sobáš nemôže byť v kaplnke kde plánovali, ale ozdobia im náhradný kostol. Nevesta zohnala aj pani čo sa jej postarala o nechty keďže služby v tomto segmente boli v tom čase všetky pozastavené. 

Kto bol v tejto neočakávanej situácií pre dvojicu najviac nápomocní? "Mali sme neskutočnú podporu nášho brata Filipa - farára, ktorý to s nami dotiahol az do konca a fotografa Paliho, ktorý prišiel kvôli nám 150 km z môjho rodného mesta aby nám zväčnil spomienky. Maminka na tajňáša zohnala kvetinárku a tá nám pomohla vytvoriť výzdobu na auto. Svedkyňa v pandémií obvolala všetkých na svete, aby zohnala organistu."

A ako vyzeral deň D?

"Ráno prišla kamarátka Mat'ka vytvoriť dielo na mojej hlave, s respirátorom a v rukaviciach. Úspešne sme sa pofotili dokonca aj na Einsteinovej, tam sme sa totiž zoznámili pred pár rokmi v It firme. Príchod do kostola bol zvláštny, nepustili nas cez hlavny vchod, žiaľ len cez garáže. Hodinu sme boli počas obradu zamknutí. Vyšli sme opäť cez garáže, ale už ako manželia." šťastne prezrádza dnes už vydatá pani Miroslava Dopjera.

Novomanželom prajeme do spoločného života všetko najlepšie

- - Inzercia - -