Dnes je štvrtok, 24.jún 2021, meniny má: Ján
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nielen my, ale i muži majú "svoje dni" Ako ich spoznáte?

február 22, 2019 - 17:30
Určite ste zažili situáciu, keď vám partner horšiu náladu či hnev okomentoval slovami: „Máš svoje dni?“ Pravda je taká, že i muži majú tie vlastné!
Foto: 
Shutterstock

A tie bývajú, aspoň podľa tvrdenia odborníkov, ešte intenzívnejšie a častejšie. Aby sme boli presnejší, hormonálna hladina v prípade mužov výrazne kolíše hneď niekoľkokrát za deň. Ráno býva najvyššia, pričom k večeru postupne klesá. A čo je zaujímavé, nezriedka sa opakuje na dennej báze!

Magazín Medicinenet.com si posvietil na hormonálne výkyvy mužov samozrejme vo väčšom rozsahu. Keďže chlapi sú od prírody menej komplikovaní ako my ženy, „mužské dni“ rozpoznáte pomerne jednoducho:

  • Partner neprejavuje emócie, vidíte na ňom, že iba prežíva a už na prvý pohľad je apatický.
  • Nahodí arogantnejší tón a v jeho spôsobe komunikácie vidíte ironický, posmešný tón.
  • Prípadne odpovedá maximálne úsečne.

Veľkou výhodou pochopiteľne je, pokiaľ má váš partner komunikatívnu povahu, ľudia ho vnímajú ako veselú kopu, ktorá môže dobrú náladu rozdávať všade naokolo. Za tohto predpokladu spoznáte bežné symptómy mužských dní jasne.

Príčinou jeho zamĺknutosti pritom vôbec nemusíte byť vy. Podľa znalcov sa myšlienky mužov počas „ich dní“ najviac koncentrujú na nedostatok peňazí, muži premýšľajú o sebe – v zmysle analyzovania príčin osobných neúspechov a v neposlednom rade je to snaha ujsť od všetkých problémov sveta a skryť sa na neznámom mieste.

Ako sa zachovať?

Zrejme rovnako, ako by ste ocenili z jeho strany v prípade, že je garde opačné a diskomfort pociťujete vy. To znamená, trpezlivosť, žiadne výčitky, „duchaplné“ poznámky a samozrejme tolerantnosť! Pre prípad, že by ste aj mali v úmysle naladiť sa na rovnakú nôtu, odborníci vysielajú jasný odkaz: „Jeden večne nespokojný doma stačí, nie?“

- - Inzercia - -