Dnes je štvrtok, 24.jún 2021, meniny má: Ján
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Princ Harry otvorene o smrti jeho mamy Diany: V hlave som mal totálny chaos!

apríl 18, 2017 - 10:38
Od tragickej smrti milovanej princeznej Diany ubehlo už 20 rokov. Princ Harry sa pre magazín Telegraph po prvý raz otvoril o tom, čo prežíval, keď umrela jeho milovaná mama.
Foto: 

Princ Harry sa v exkluzívnom rozhovore pre Telegraph otvoril o smrti jeho milovanej mamy princeznej Diany. "O mamu som prišiel, keď som mal 12 rokov. Môžem povedať, že to ovplyvnilo nielen môj emocionálny život, ale aj pracovný," začal hovoriť v rozhovore. "Ďalších 20 rokov som mal v hlave totálny chaos," pokračuje 32-ročný princ.

Prečítajte si tiež: Vianoce v Buckinghamskom paláci: Dôvod na radosť majú najmä princovia George a Harry...

Tragická nehoda

Harry sa ďalej priznal, že v dobe jej smrti sa emocionálne uzavrel pred celým svetom. Odmietal spomínať na svoju mamu, pretože vedel, že mu ju to aj tak nevráti. "Z emocionálnej stránky som bol absolútne vyčerpaný." 

"Najhoršie na tom bolo, že z každej strany som počul iné vyjadrenia, čo sa v skutočnosti stalo. V televízii neustále rozoberali všetky detaily z nehody," hovorí princ Harry. "Najviac mi pomohol môj brat. Na neho sa môžem vždy spoľahnúť. Po tomto čo sme museli prekonať, sme sa zblížili ešte viac. Takto by si to priala aj naša mama," prezrádza. 

Bude vás zaujímať: Princ Harry strávil romantickú dovolenku s priateľkou: Chystá sa kráľovská svadba?

Bojoval s agresivitou 

Princ Harry mal obrovské problémy s prekonaním agresivity. Terapeuti mu poradili, aby vyskúšal box. "Tento šport ma doslova zachránil.  Bol  som na hranici úplného výbuchu. Bol som schopný zmlátiť hocikoho, kto by sa mi nejakým spôsobom postavil." Fyzická aktivita mu pomohla aspoň čiastočne sa vysporiadať zo zmätku, ktorý sa niekoľko rokov odohrával v jeho hlave. 

- - Inzercia - -