Dnes je štvrtok, 24.jún 2021, meniny má: Ján
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Slovenka roka 2016: Absolútna víťazka Beata Bernadičová hovorí o náročnom povolaní sestry

jún 06, 2016 - 13:39
Výnimočná anketa, ktorá predstavuje mimoriadne úspešné, vplyvné a jedinečné ženy, pozná svoju víťazku. Ocenenie v kategórii absolútna Slovenka roka 2016 získala vedúca sestra Beata Bernadičová.
Foto: 
Ramon Leško

Beata Bernadičová neskrývala radosť a prekvapenie z absolútneho víťazstva v prestížnej ankete: "Napadlo mi, že v hľadisku sedí množstvo dám, ktoré by si toto ocenenie zaslúžili. Vnímam to ako satisfakciu nášho povolania. V súčasnosti sa stretávame s takým ľudským nešťastím, že nič iné len život má cenu."  

Vedúca sestra na Klinike chirurgickej onkológie SZU a NOÚ v Bratislave hovorí, že povolanie sestry nie je len ošetrovanie, ale aj edukácia a príprava pacienta na život s chorobou. "V zdravotníctve by sa mohla zlepšiť najmä prevencia. Ľudia čítajú veľa článkov na internete, ale k doktorovi neprídu. Zdravotníci by mali byť vnímaný pozitívne, veď predsa láskavé slovo nič nestojí,"  hovorí o často kritizovanom prístupe. 

"Som pyšná na všetky sestry, ktoré na Slovensku máme. Pre mňa je prioritou, aby boli všetci pacienti spokojní," uzatvorila s úsmevom. 

Slovenka roka 2016 | Beata Bernadičová

Autor: 
Lukáš Kolenič

- - Inzercia - -